K vánocům 2018 jsem dostala od dcery dárek – konzultaci s výživovou poradkyní Nikolou Najmanovou. Setkání s Nikolou se uskutečnilo v době, kdy jsem byla několik let v neustálém stresu díky náročnému zaměstnání a zdravotním problémům v rodině. Měla jsem potíže se spánkem, ani moje životospráva nebyla dobrá – nepravidelné jídlo, málo pestrá strava, hodně kávy. Již patnáctým rokem jsem držela bezlepkovou dietu kvůli celiakii.

Nikola mě nasměrovala ke změně stravovacích návyků i úpravě životního stylu v duchu funkční medicíny. Na základě podrobné konzultace mi připravila individuální plán, kterým jsem se řídila. Plán obsahoval informace, jak se stravovat, jaké doplňky by bylo dobré užívat, tipy pro zdravý způsob života. Tento plán přizpůsobovala po určité době mému aktuálnímu zdravotnímu stavu a tomu, jak jsem se cítila.
S úpravou stravování došlo zároveň i k další významné změně v mém životě. Ukončila jsem zaměstnání a s tím odpadl i velký stres.

To vše mělo významný vliv na můj zdravotní stav – po stránce fyzické i psychické – který se již po několika týdnech velmi zlepšil. Nyní, po patnácti měsících, se cítím díky Nikole a mé dceři velmi dobře a v pohodě. Problémy se spánkem ustaly, mám čas na sebe a na rodinu.

Rady Nikoly nejsou žádné plané řeči, ale konkrétní praktická doporučení, co změnit a co užívat, která jsou šitá člověku na míru.  S Nikolou jsme nadále v kontaktu a  já rozhodně doporučuji spojit se s ní, pokud chce člověk řešit své zdravotní problémy a cítit se lépe.

Eva, 61 let