Uzdravit se

Vždy jsem se zajímala o zdravou výživu a životní styl. Přesto přišla nemoc, která mě donutila ponořit se hluboko do říše přírodní a funkční medicíny a výživy, abych znovu nalezla rovnováhu a své zdraví.

Studovala jsem po celém světě. Největší školou mi nakonec ale byla má vlastní cesta zpět ke zdraví, kdy jsem sama byla se svým zdravím tak ztracená, že jsem se doslova bála smrti, a prožívala jsem přes 2 roky každodenní boj o navrácení mého těla do rovnováhy, ne vždy byl úspěšný. Cesta byla dlouhá plná  mnohých doplňků, různých typů stravování, testů a protokolů, včetně Panchakarmy v Asii i nespočtu dalších typů terapiií.

Co mi ale nejvíce chybělo, bylo mít svého průvodce na této cestě, který by mi vysvětlil, co a proč se s mým tělem děje a jaká jsou možná řešení. Věřím, že strach byl jedním z mých největších překážek a důvodem, proč byla má cesta tak dlouhá a pomalá. Strach vychází z nedostatku informací, z neznáma a nepochopení. Proto mým cílem je předat vše, co jsem se naučila a co se stále každodenně učím co největšímu počtu lidí. Protože nikdo by neměl trpět nebo nežít svůj nejlepší život jen proto, že nemá správné informace. A někdy stačí tak málo…

Mé vzdělání a specializace

 

 

I když jsem kurzy studovala po celém světě, princip byl vždy podobný:  nezaměřujeme se na nemoc, ale na člověka a na zdraví. Neboli „neléčí se nemoc, léčí se člověk, sám“. Člověk se léčí vždy sám, tělo se neustále snaží uvést vše do rovnováhy, jen je potřeba odstranit překážky a dodat mu chybějící stavební cihličky. Vše v těle je propojeno a nerovnováha těla (ne-moc) je důsledkem toho, že tělu něco chybí (například vitamíny, minerály, esenciální aminokyseliny či mastné kyseliny, fytoživiny, sebeláska či láska ostatních, spánek, pohyb, příroda a čerstvý vzduch, odpočinek, naplnění…) a něco přebývá (skryté infekce, těžké kovy, toxická zátěž, toxické a zadržované emoce a trauma, limitující víry, naprogramování…).

Za hlavní tři pilíře mého vzdělání v oblasti integrativního zdraví považuji tyto 3 následující certifikace školy, o kterých si můžete více podrobností přečíst níže.

  • Integrative Health Practitioner, USA
  • Univerzita funkční medicíny, Kalifornie, USA (stále studuji)
  • Funkční výživa a interpretace laboratorních testů, Brazílie 

Mezi mé další certifikace, neméně důležité, patří:

  • Programování zdravého těhotenství (Brazílie), 
  • Diabetes má řešení (Brazílie), 
  • Rodinný bylinkář (School of Natural Healing, USA), 
  • Healing Diets Coach (School of Natural Medicine, UK – stále studuji)
  • mnoho dalších mezinárodních konferencí, symposií, webinářů a seminářů. 

Neustále se vzdělávám, sleduji jak nové vědecké studie a využivám nejmodernějších testů fuknční medicíny, tak praktikuji i zásady Ajurvédy, indického lékařského systému s tradicí tisíců let.

Protože naše mysl a emoce ovlivňují naše fyzické tělo a naopak, jsem také certifikovaná jako

  • terapeutka Thetahealing Basic DNA a Advanced DNA (Think – Thetahealing Institute of Knowledge). Tato terapie může pomoci identifikovat limitující víry, které si nevědomky neseme v podvědomí  a které mohou ztěžovat či blokovat naši cestu ke zdraví.
  • instruktorka jógy (RYT200, Yoga Alliance)

 

Integrative Health Practitioner

 

Až, když jsem narazila na jednoho z mých mentorů, Dr. Stephena Cabrala, začala jsem věřit, že se z mé situace jednou dostanu a budu opět zdravá. Dr. Stephen Cabral je naturopat a praktikuje Funkční medicínu i Ajurvédu. Také má velice úspěšnou a vyhledávanou kliniku v Bostonu, USA. Vystudovala jsem s ním 2 velice praktické kurzy. První kurz Integrative Health Practitioner Level 1 učí Protokol DESTRESS, který značí integrativní přístup ke znovu navození rovnováhy v těle přes: D – diet – jídlo, E- excercise – pohyb, S – stress, T – toxins – odstranění toxické zátěže z těla, R – rest – odpočinek, E – emotions – emoce, S- supplements – doplňky a S – succesfull mindset (úspěšné nastavení mysli). Druhý kurz  je zaměřený na interpretaci testů funkční medicíny.

Kdo mluví anglicky a měl by zájem studovat tento kurz, tak vřele doporučuji. Může studovat kdokoliv, vhodné jak pro maminku v odmácnosti, tak pro lékaře.

Můžete se přihlásit přes můj odkaz ZDE (napsat mé jméno jako referenci při přihlašování – Nikola Najmanová) a pak mi poslat zprávičku, že jste se přihlásili. Jako bonus ode mě budete mít poukaz na 2000 Kč při přihlášení se na IHP Level 1 a poukaz na 4000 Kč při přihlášení se na IHP Level 1+2. Tyto poukazy můžete využít na konzultace/ další vzdělávání se mnou (2/4×60 minut konzultace bez podpory) nebo na mé kurzy a přednášky.

Přihlásit se můžete ZDE a stát se IHP jako já 🙂 .

 

Univerzita funkční medicíny

 

V roce 2018 jsem při nekonečném hledání všeho, co by mi mohlo pomoci narazila také na Univerzitu fukční medicíny (Kalifornie, USA) a netrvalo dlouho, abych se přihlásila a stále ještě zde studuji. Všechny lekce jsou přednášeny špičkovými americkými doktory (MD, ND, DOC a dalšími) praktikujících funkční medicínu a integrativní přístup ke zdraví, jako například Jill Carnahan, Kelly Brogan, Allison Siebecker, Terry Wahls či Thomas O’Bryan. Kromě lekcí neustále probíhají webináře se specialisty na různá témata beroucí v potaz nejnovější vědecký studie.

A opět, kdo mluví anglicky a měl by zájem studovat funkční medicínu na této online univerzitě, tak neváhejte využít zvýhodněné podmínky zápisu přes můj odkaz níže, či mě kontaktujte pro více informace. Studovat zde mohou všichni, ale pouze zdravotníci získávají titul CFMP (Certified Functional Medicine Practitioner). Studovat můžete dle vlastního rytmu. Vřele doporučuji všem lékařům. Pokud se přihlásíte přes můj odkaz, máte u mě poukaz v hodnotě 4000 Kč, který můžete využít na konzultace/ další vzdělávání se mnou nebo na mé kurzy a přednášky. Tato online univerzita otevírá pro nové studenty vždy jednou za čtrvrt roku, proto odkaz funguje jen vždy v tyto období.

Nyní se můžete přihlásit ZDE na Functional Medicine University.

Funkční výživa a laboratorní testy

 

Dalším pilířem byl kurz funkční výživy a kurz interpretace laboratorních testů, které jsem absolvovala v Brazílii. Málokdo ví, že meze laboratorních testů uvedené ve zprávě jsou jen jakési průměry výsledků všech lidí, co v dané laboratoři byli (většinou lidí se zdravotními problémy). Funkční výživa a medicína ale nepracuje s hodnotami pro přežití, kdy ještě nepotřebujete léky, ale pracuje s optimálními hodnotami krevních ukazatelů, abyste se cítili každý den fyzicky i psychicky co nejlépe a mohli tak žít váš nejlepší život a ideálně léky nikdy nepotřebovat. Rozpozná i včas, jakým směrem se tělo uchyluje. Protože biochemická nerovnováha je často úplně první změnou v rovnováze těla a objeví se mnohem dříve než ne-moc. Sledovat tedy preventivně Vaši biochemii a udržovat hodnoty v optimálních mezích je velice důležité. Kdo z vás ví, zda máte optimální hodnotu vitamínu D nebo vitaminu B12 nebo železa? Toto je velice jednoduché změřit a často i jednoduché optimalizovat.

 

Co dělám, když právě nestuduju o zdraví

 

Před tím než jsem začala studovat a pracovat se zdravím, jsem pracovala v L’Oréalu jako produktový manažer. Následně 6 let v Brazílii pro mmcité, úspěšnou českou firmu vyrábějící městský mobiliář, která mě vyslala založit v Brazílii pobočku. Po založení jsem se stala obchodní ředitelkou pro brazilský trh. Bylo to náročné období a pak přišla ne-moc a chronická únava. S prací jsem skončila a začala svou cestu ke zdraví.

Když zrovna nečtu nejnovější knihu o mikrobiomu s bylinkovým čajem v ruce, tak mě pravděpoboně najdete jak sportuju v přírodě. Ráda lyžuju, běžkuju, běhám, lezu po horách, cvičím jógu, hraju tenis nebo posiluju (to mě naučil život v Riu – kdo tam byl, pochopí). V roce 2016 jsem uběhla svůj první maraton v Atacamě, v Chile, nejsušší poušti světa v nadmořské výšce 2600m. Také jsem v roce 2011 vylezla Kilimandžáro, nejvyšší horu Afriky. Miluju dobrodružství, cestování a učení se nových jazyků. Zatím mluvím kromě češtiny i anglicky, portugalsky, španělsky a francouzsky. Také mám ráda Astrologii, Ajurvédu a ráda čtu.

 

Klientům se navrací zdraví

Přečtěte si reference od mých klientů o tom, jak jim změny ve stravě a v životním stylu pomáhají najít ztracenou rovnováhu a přidávají jim kvalitu do jejich života.

Po 1 konzultaci a 2 měsících praxe je mi fakt mnohem líp!

Jako největší přínos Nikči ,,zásahu” je pro mě fakt, že jsem se naučila mnohem víc vnímat svoje tělo. Například dřív jsem moc nevěděla, jak bych měla odpovědět na otázku, jak se cítím po jídle (která mi mj. byla na začátku spolupráce položena). ,,Jak bych se jako měla...

číst více

Vaše cesta začíná zde:

Individuální konzultace

Programy a balíčky

Testy funkční medicíny

Kurzy a přednášky

Těším se na Vaši zprávu

Hledáte svého průvodce na své cestě ke zdraví, tak jako jsem hledala já? Zpráva může být ten první krok.