Přes dva roky jsem trpěl velkou únavou a téměř jsem usínal v průběhu dne. Navštívil jsem mnoho lékařů a neurologických specialistů a podstoupil jsem mnoho speciálních testů. Nikdo nedošel k žádnému závěru a u mě nedošlo k žádnému zlepšení. Když jsem od Nikoly slyšel o funkční výživě a medicíně, řekl jsem si proč to nezkusit. Nikola se podívala na mé krevní testy, které jsem měl z předešlých návštev u lékařů, a doporučila mi, abych si nějaké základní ale důležité testy ještě doplnil, abychom zjistili hladiny některých vitamínů a minerálů. Také mi doporučila test na parazity, protože mé eusinofily byly zvýšené a také mi řekla, že mnoho mých symptomů by mohlo být spojeno s parazitální infekcí.

Nové krevní testy ukázely, že mi chybí vitamin D a také jsem měl pozitivní výsledky na parazity, konkrétně na Enterobius vermicularis . Také jsme zjistili, že mé zásoby železa – feritin- byly nadprůměrné a že mi tedy železo nechybělo a nebylo důvodem mé anemie, jak mi doktoři řekli. Také jsem si udělal test na potravinové senzitivity a zjistil jsem, že kravské mléko a lepek mi nedělají dobře v tuto chvíli.

Začal jsem brát vitamíny a minerále v kvalitě funkční medicíny, abych doplnil vše, co tělo ptořebuje pro tvorbu hemoglobinu. Přestal jsem brát železo  a začal jsem užívat doplňky proti parazitům. Teď čekám na další krevní testy a po té na další kroky.

Bylo pro mě zajímavým zjištěním, že specialisté občas mohou zapomenout zkontorolovat základní nerovnováhy v těle.

Andrea, 38 let, Itálie (přeloženo z angličtiny)