Testy funkční medicíny

Spojení vědy a starodávného moudra neboli technologie a přírody je podle mého klíčem k úspěchu. A z tohoto důvodu mám moc ráda veškeré testy. Protože nemusíme jen hádat z klinických symptomů, ale můžeme se reálně podívat černé na bílém, co v těle chybí či přebývá, a tím si vše zlehčit a urychlit. Někdy se člověk cítí velice špatně, má mnoho různých problémů od migrény, únavy, přes nízkou imunitu a k problému s nadváhou a může mu chybět jen třeba Vitamin D. Někdy to ale bude komplexnější a problém může být v hormonální nerovnováze, vyčerpanosti těla nebo v potravinových sensitivitách. Díky testům můžeme tuto nerovnováhu rychle a přesně identifikovat a postupně odstranit.  Využívám jak tradiční laboratorní krevní testy, které interpretuji z pohledu funkční výživy, tak testy funkční medicíny prováděné v mezinárodních laboratořích. 

   

  Test, don’t guess!

  Nehádej, otestuj!

  Aneb nevědomost může být receptem například na zánět v těle.

  Všichni si myslíme, že nás se to netýká. Dokud se neobjeví nějaký závažný problém, tak si myslíme, že jsme v naprostém pořádku. Je dobré nebát se o své zdraví a nemyslet na nemoc, ale je ještě lepší vše preventivně kontrolovat a doplňovat, aby tělo mělo vše, co potřebuje, a mohlo tak skvěle dlouhodobě fungovat.

  Studie ukazují, že jen 2 % z nás má optimální hodnoty Omega 3 mastných kyselin a ty jsou zrovna moc důležité nejen v boji se zánětem.

  Až 90 % z nás má nějakou potravinovou sensitivitu (a většinou o tom neví). To znamená, že je možné, že každodenně jíme potravinu, která v našem těle vyvolává IgG reakci a zánět, který je jedním z kořenů většiny chronických onemocnění. 

  %

  z nás má pozdní potravinové sensitivity

  %

  z nás má dostatek omega 3

  Nejčastěji využívané testy

  • Test organických kyselin – kandida, bakterie, vitamíny, neurotransmitery, detoxifikace
  • Mineralogram z vlasu – minerály a jejich poměry a těžké kovy
  • Test na potravinové sensitivity IgG
  • Test stolice – bakterie, paraziti, Helicobakter Pylori, střevní mikrobiom
  • Test mastných kyselin Omega 3:6
  • Test hormony, stres a štítná žláza
  • Další

   Jak probíhají testy:

   1. Vybereme spolu vhodný test pro Vaše aktuální potřeby

   Na základě naší první nebo jakékoliv následné konzultace, analýzy dotazníku, Vašich aktuálních potřeb, cílů a možností, Vám vysvětlím, zda a jaký test by mohl být pro Vás vhodný.

   2. Test provedete v pohodlí svého domova

   Testy funkční medicíny mají jednu obrovskou výhodu a to, že nemusíte nikam chodit. Testovací sada Vám přijde poštou k Vám domů nebo si ji odnesete přímo z konzultace, test zhotovíte dle instrukcí v pohodlí svého domova. Je to velice jednoduché.

   3. Odešlete vzorek do laboratoře

   Následně odešlete testovací sadu s Vaším vzorkem do laboratoře – poštou či Fedexem, dle testu.

   4. Výsledky přijdou do 3 týdnů

   Nejdéle do 3 týdnů nám laboratoř zašle výsledky. Při konzultaci Vám vysvětlím, co výsledky znamenají, a na jejich základě sestavíme velice přesný integrativní plán 

    

   Klientům se navrací zdraví

   Přečtěte si reference od mých klientů o tom, jak jim změny ve stravě a v životním stylu pomáhají najít ztracenou rovnováhu a přidávají jim kvalitu do jejich života.

   Po 1 konzultaci a 2 měsících praxe je mi fakt mnohem líp!

   Jako největší přínos Nikči ,,zásahu” je pro mě fakt, že jsem se naučila mnohem víc vnímat svoje tělo. Například dřív jsem moc nevěděla, jak bych měla odpovědět na otázku, jak se cítím po jídle (která mi mj. byla na začátku spolupráce položena). ,,Jak bych se jako měla...

   číst více

   Těším se na Vaši zprávu

   Ať jste již rozhodnutí vzít své zdraví do svých vlastních rukou či ještě váháte, kde a jak začít, zpráva může být ten první krok.